Házunk tája

Kicsit rólunk

 

A honlap  rövid története:

Be kell vallanom, hogy először csak tárhelynek használtam az oldalt,ugyanis különböző dolgokról készítettem feljegyzéseket a saját magam részére. Aztán látva ,hogy mások is olvassák kis gyűjteményemet úgy döntöttem hogy megosztom másokkal is ,akiket érdekel  az állat tartás és a gyógynövények világa és egy kicsit honlap formát adtam az egésznek.Ha nem tűnik túl tökéletesnek ,azért elnézéseteket kérem,ugyanis ez nem egy profi,hanem egy kezdetleges oldal egy kezdő kezéből.


 
Pest megyében Csévharaszton lakunk kertes családi házban nyugodt környezetben.
Talán emiatt így számunkra természetes,hogy tartunk állatokat.
A tyúkok mellett döntöttünk mivel nem kell nagy beruházás és a hús mellé így tojás is akad.
Az első pár darab tyúkunk  erdélyi kopasznyakú volt.

 
Egy Monori kisállatbörzén megláttunk egy pár Brahmát és selyemtyúkot.Ekkor bővült az állomány.
Az idén már a saját tojásból szaporodtunk is selyem és brahma csibével....
 Végül,de nem utolsó sorban jöttek a mandarin récék.

Óriás Brahma és selyem tyúk tartását és tenyésztését 2012-óta végezzük. Először csak kedvtelésből tartottuk őket, mára már rendelkezünk keltetőgéppel, foglalkozunk előnevelt, növendék és felnőtt egyedek értékesítésével.

 

 


A baromfi életmódja eltér a többi háziállatétól,mert szervezeti felépítése is más.Emésztő csatornája elsősorban a szemes takarmányok emésztésére van berendezve.A nyelőcső kitágult része a begy,ahol a baromfi az eleséget összegyűjti.Az itt megpuhult magvak a zúzógyomorba kerülnek.Ez az  erős falú gyomor szétmorzsolja a takarmányt.A tyúk kapirgáló állat, állandóan keresgél. A rovarokat,a kipergett gabona -és gyommagvakat és a zöldet is jól hasznosítja. Ebből következik hogy a baromfinak tágas kifutóra,udvarra van szüksége.Legjobb a gyepesített,bokorcsoportokkal tarkázott kifutó..